Strona Główna Forum absolwentów I LO w Kozienicach

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
Pan sokół i moi :)
Tytuł zdjęcia: Pan sokół i moi :)
Opis zdjęcia:
Wysłał: wandy
Wysłany: Sro 10 Lut, 2016 18:41
Odsłon: 114
Wysłał: gosia182 @ Sro 10 Lut, 2016 21:04
No, no...Wyrazy uznania. Na pewno zaliczyłeś jakieś szkolenie, ile trwało? Po co jest ta linka przymocowana do rękawicy? Proszę, napisz coś więcej na ten temat, bardzo mnie to interesuje.

Wysłał: wandy @ Czw 11 Lut, 2016 08:52
Chciałbym, ale niestety...Oba ptaki są pod opieką profesjonalnych sokolników, którzy zdobywają wiedzę "przyuczając" się od starszych kolegów - nie ma szkoły z profilem nauczania - sokolnik. Linka przy rękawicy nie pozwala ptakowi odlecieć w sposób niekontrolowany. Podfrunąć - tak, odfrunąć - nie...Czapeczka na głowie jest po to, by ptak był spokojny i nie stresował się (w tym wypadku, zmianą trzymacza)

Wysłał: LidiaCyranowicz @ Czw 11 Lut, 2016 11:02
Zaraz widać, że chłopak, bo ma kapturek. Obaj wyglądacie bardzo profesjonalnie. Czy można się zaprzyjaźnić z sokołem, czy tylko go wytresować? Pytam pod kątem Waszych przyszłych relacji.

Wysłał: gosia182 @ Czw 11 Lut, 2016 11:11
Nie myślałam o szkole :), ale o szkoleniu przez właśnie takich profesjonalistów, o których wspominasz. Tylko "chłopaki" mają kapturki? Bo są agresywniejsze, niebezpieczne?

Wysłał: wandy @ Czw 11 Lut, 2016 22:40
LC: nasze przyszłe relacje będą raczej luźne, z dużą dozą sympatii z mojej strony :) Sokolnicy (z patkami i psami) pracują w innym dziale...
g182:nauka, to jak pisałem wcześniej: Mistrz - Uczeń. Kapturki (z tego co się dowiedziałem) zakłada się ptakom obu płci i wszystkich gatunków po to, aby się nie stresowały, np. obcymi ludźmi, zwierzętami, podróżą samochodem etc. Pani jastrzębiowa (z poprzedniej fotki) na dalszych trasach również podróżuje w czapce.

Wysłał: LidiaCyranowicz @ Pią 12 Lut, 2016 11:40
Miałam nadzieję, że dla "dziewcząt" zaprojektowano jakieś zgrabne kapelutki z (koniecznie z piórkiem). To gdzie one są wożone? Myślałam, że "stacjonują" tylko na swoim lotnisku.

Wysłał: wandy @ Sob 13 Lut, 2016 10:53
Panasokołowy kapelutek ma jakieś podfruwające coś, na górze :) Myślę, że nie ma różnicy w wyglądzie nakrycia ptasiego łebka ze względu na płeć użytkownika :) A ptaki pokazują się na różnych lotniskach, i przewożone są w samochodach - mają porobione takie specjalne poprzeczki (coś, jak w klatce, ale stabilne, i oczywiście dużo większe) i zamontowane obok kierowcy. W Szymanach pracują od wtorku do soboty, i to na razie wystarcza.

Wysłał: gosia182 @ Sob 13 Lut, 2016 13:36
Dzięki za informacje :)

Wysłał: J Borowski @ Nie 14 Lut, 2016 06:44
Fantastyczne, ale ja bym się bojała tego ptaszyska.

Wysłał: wandy @ Nie 14 Lut, 2016 10:02
Sie nie ma co bojać :) - nie dziobnie! A od szponów (na prawdę ostrych!) chroni gruba rękawica.

Sortuj: